Barometr nieruchomosci

Portret

Join us in Facebook!

Join us in YouTube!

Witam ponownie, kilka ciekawych tematów na wstępie...

 

"Mieszkania dla Młodych" - w Sejmie. Dobrze to czy źle?

 

Wysoka skuteczność sprzedaży w systemie OPUS? Niby skąd?

Załamanie rynku sprzedaży nieruchomości czy jednak tylko stan normalny?


Czy zmiana warunków na rynku nieruchomości wymaga zmiany sposobów sprzedaży?

Dowiedz się co Dom Otwarty wnosi na rynek sprzedaży nieruchomości w dziale WYDARZENIA.

 

Co sprzedaje nieruchomości? Oto mój kanał wideo - kliknij! i sprawdź jakie to wygodne dla kupującego.


Startuje cyfrowa OPUS TV. Oto miejsce, gdzie możesz oglądać oferty nie ruszając się sprzed telewizora - OPUS TV

W dzisiejszym Barometrze kolejny pakiet informacji o rynku nieruchomości:

Polemiki


Z czego wynika Wysoka skuteczność sprzedaży nieruchomości
w systemie OPUS?

 

Początki wtórnego rynku nieruchomości w Polsce

 

Od uwolnienia rynku w roku 1990 minęło sporo czasu. Był to okres, gdy w powolnym tempie odbudowywały się zależności popytu i podaży na rynku nieruchomości zlikwidowane w połowie 20 wieku. Okazuje się jednak, że rynek nieruchomości przez wszystkie te 20 lat był ułomny. Powodem tego była liczba ograniczeń wynikająca z powolnego przechodzenia ze „wspólnej” czy państwowej własności nieruchomości do własności prywatnej. Proces prywatyzacji zajął w Polsce tak wiele lat i wciąż trwa nadal. Uwłaszczanie, przenoszenie własności, wykupy gruntów, odzyskiwanie dawnej własności, zbywalne spółdzielcze prawo własności do lokalu i wiele innych zjawisk narastały oraz kumulowały stopniowo podaż nieruchomości kierując ją na swobodny rynek obrotu. W tym okresie rozwija ła się gospodarka, mocno rósł popyt, rosło zapotrzebowanie na nieruchomości, rosły oczekiwania i potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa. Każdy, jeśli tylko finansowo był w stanie, dążył do posiadania własnego mieszkania, domu. Inwestował w nieruchomości. Tymczasem podaż rosła, lecz odczuwalnie wolniej. Począwszy od roku 2000 znacząco wzrosła "produkcja" przeznaczonych na rynek nieruchomości mieszkalnych. Na rynek pierwotny rosły dostawy mieszkań i domów realizowanych przez prywatnych deweloperów. Podaż nowych nieruchomości mieszkalnych narastała nawet pomimo wyraźnych informacji o zbliżającym się kryzysie. Nadmiar nowych ofert konkurował z rynkiem wtórnym, gdyż skutecznie podbierał kupców. Rynek pierwotny dysponował przecież działami marketingu i wyspecjalizowanymi komórkami sprzedaży. Reklama z rynku pierwotnego powodowała dodatkowo obniżenie zainteresowania kupców słabo przystosowanym do konkurowania w warunkach gry rynkowej rynkiem wtórnym.

 

Usługi pośrednictwa w okresie przejściowym

W okresie 1990-2008 niemal każda oferta znajdowała swojego kupca we względnie krótkim czasie. Nawet na droższym runku pierwotnym - jak było słuchać - sprzedawały się w stanie zaawansowania prac za poziomie "dół w ziemi". Z nastaniem nowego wieku wzmocniły się istniejące tendencje. Znaczący popyt (w tym zagraniczny) wywindował ceny w górę napędzając skłonność wielu właścicieli do zbycia nieruchomości, co do których dotąd nawet nie rozważał opcji sprzedaży. Rosła podaż napędzana rosnącymi cenami. Rosło też przekonanie, że na nieruchomościach można zarobić krocie i to w bardzo krótkim czasie. Zakupy "na szybko" - bo cena już jutro wzrośnie - stały się zjawiskiem typowym. Wkrótce okazało się, że te minione, radosne 20 lat to był tylko okres przejściowy.

A co się działo na rynku usług pośrednictwa? Na rynku usług w obrocie nieruchomościami 20 lat przewagi popytu nad podażą wytworzyło określony styl pracy. Utrwaliło się też przekonanie, że stosowane sposoby szybkiej sprzedaży i oferowania są znakomite, nieśmiertelne i najlepsze na świecie. I cóż się dziwić, skoro były wystarczające, by nie mieć powodu do ich zmiany. Internet sprzedawał niemal wszystko. Nie ważne jak, byle szybko wstawić na portale. Wystarczyła cena, miejscowość i telefon zwrotny. Kto pierwszy ten lepszy. Wyścig trwał w najlepsze. Aż nadszedł ten rok...
Rok 2008 i następujące w kolejnych latach zjawiska przyniosły niepokojące sygnały ze strony światowej finansjery, spowodowały szybkie wycofanie się kapitału zagranicznego i dość szybko utemperowały liczbę kupujących, rosnące wymagania, dotąd pobłażliwych banków. Wszystko to, przy zachowaniu przyrostu podaży, obniżyło znacząco wolumin sprzedaży. Zjawiska, które miały miejsce w latach kolejnych to rewolucja połączona z niedowierzaniem uczestników rynku. Zniknęła przewaga biur wynikająca z posiadanych narzędzi umożliwiających wystawienie oferty na większości portali w kilka minut. Tempo przestało się liczyć. Internet przestał sprzedawać! Na pewno nie na dotychczasowych warunkach.

Bariera popytu, a reakcja rynku

W ciągu 2-4 lat rynek całkowicie zmienił bieguny. Zmienił się z rynku, na którym strona sprzedająca przebierała w kupcach i podnosiła ceny (czyli dyktowała warunki transakcji) na rynek, w którym strona kupująca poczuła moc swoich pieniędzy i siłę czasu pracującego na jej korzyść. Ten naturalny dla gospodarek wolno rynkowych stan okazał się być wielkim szokiem na rynku polskim. Wszystkie stosowane, a całkiem dobrze sprawujące się dotąd metody pracy, przestały być skuteczne. Zaczęły wręcz działać na szkodę uczestników gry rynkowej. Wśród sprzedających wytworzył się nowy mechanizm obronny. Tłumaczenie sobie, że to przejściowe, że wkrótce wrócimy do starego stanu oraz pomysły typu "wycofam się na rok lub dwa i wrócę jak ceny będą rosnąć" stają się całkiem częste. Bezradność sprzedających jest już widoczna bardzo jaskrawie. Wniosek? Mechanizm obronny nie przysłużył się obronie, bo rynek na maruderów nie poczeka. Rynek mknie do przodu nie oglądając się wstecz. A to już inny rynek niż ten, który był.

"Przyzwyczajenie to druga natura człowieka" - to wielka mądrość i właśnie z tym mamy na rynku teraz do czynienia. Właściciele nie mogą pogodzić się z tym, że nie uzyskają ceny, którą sobie wymarzyli, a którą niedawno uzyskali ich sąsiedzi. Wielu inwestorom, którzy dokonali zakupu wcześniej, a recesja w gospodarce zmieniła im plany - teraz muszą z przyczyn "osobistych" dokonać upłynnienia. Dodatkowo na rynek z ofertami wracają Ci, którzy zakupy zrobili pod wpływem emocji w minionych latach i dopiero teraz widzą co tak na prawdę kupili. Tymczasem, właściciele są głusi na podpowiedzi. Wielu ze sprzedających, jakby wbrew wiedzy ekonomicznej, próbuje przeczekiwać, zamiast wycofywać się z rynku poprzez mądrą sprzedaż. Z roku na rok powielają te same błędy. Rośnie też frustracja z utraconych korzyści z każdym miesiącem. A czas sobie biegnie. Starsze oferty wciąż się starzeją, przybywają nowe, atrakcyjniejsze. Czasem nawet cenowo.

Zmiana funkcjonowania rynku nieruchomości z pro podażowej na pro popytową odbyła się wystarczająco wolno i tak niezauważalnie, że wielu jej uczestników trwa w przekonaniu o słuszności swoich metod. Skoro przez ostatnie 20 lat to działało to i dlaczego mam je zmieniać? Czy to twierdzenie jest jednak wciąż prawdziwe?

Czas na zmiany!


Od 40 lat RE/MAX zbiera doświadczenia na światowych rynkach nieruchomości i wdraża nowoczesne sposoby pracy oraz rozwiązania również w Polsce. Całkowicie odmienne metody i techniki pracy wynikają z faktu, iż na znaczącej większości rynków świata - liczba poszukujących nieruchomości jest niska, a liczba ofert wysoka. A aktualnie, w Polsce, ta rozbieżność jest nawet drastycznie wielka. Nasuwa się pytanie. Jeżeli czas potrzebny na rozładowanie nadpodaży przy obecnej liczbie zainteresowanych to 8-10 lat - jak sprawić, aby w tych warunkach, transakcja przebiegła szybko i w możliwie najlepszej cenie? Takie jest przecież słuszne oczekiwanie strony sprzedającej.

 

Na swojej zawodowej drodze spotykam osoby, które sprzedały swoje nieruchomości samodzielnie lub z nikłą pomocą biur stosując jedyne znane im metody sprzedaż np. z rynku samochodów używanych. Cóż z tego, skoro z premedytacją sprzedały ją poniżej wartości rynkowej. Prawda, ich prawo!

Na swojej drodze spotkałem osoby, którym nie udało się sprzedać swojej nieruchomości od ładnych kilku lat upierając się wciąż przy zdaniu, że sprzedaż nieruchomości jest łatwa. Te osoby zwykle zrzucają winę na nieudolność bliżej nieokreślonych pośredników i warunki rynkowe oraz z uporem trwają w niezmąconym przeświadczeniu o prawidłowości swoich przekonań. Tymczasem rynek nie czeka. Starsze oferty, wciąż się starzeją. Na rynek wchodzą nowe, lepsze, szykowniejsze, bardziej atrakcyjne oferty. Problemem nie jest wstawienie oferty na rynek. Problemem staje się sprzedaż.

 

Witold Okas


Ciąg dalszy wkrótce

 

Aktualnosci


Aktualności z rynku mysłowickiego

Rozważasz by wynająć mieszkanie? Masz zdolność kredytową? Za 900 zł miesięcznie możesz posiadać własne mieszkanie, 2 pokoje, ok. 35-43 m2. Czy nie warto skorzystać z nadzwyczajnych cech nieruchomości i potraktować je jako SKARBONKĘ? Chcesz poznać szczegóły? Zadzwoń :: 607 776363


Wynajem mieszkań! Aktualnie na rynku mysłowickim jest ponad 60 ofert wynajmu. Niepokojące jest to, że na portalach wiszą takie, które nie wynajęły się przez okres ponad roku! W RE/MAX to nie do pomyślenia!

 

Sprzedaż działek! Bez mian. Ostatnie miesiące potwierdzają tendencję spadkową zainteresowania kupców działkami z naszego regionu. Ofert jest aż 520. Szansę na sprzedaż ma 1/100 ofert, o ile tendencja nie ulegnie zmianie. Tymczasem sprzedająć niedawno działkę (jedyną w mojej ofercie) wyprzedziłem ponad 500 ofert konkurencyjnych! Chcesz wiedzieć jak to się robi?

 

Sprzedaż mieszkań! W OPUS sprzedaliśmy ostatnio 4 mieszkania. Dziękujemy tym, którzy podjęli decyzję o wycofaniu ofert z rynku. Jest nam teraz łatwiej sprzedać nasze oferty.

 

Sprzedaż domów! Spadek zainteresowania kupujących wpłynął na wycofanie się całkiem sporej liczby oferentów. Dziękujemy im za tę decyzję! I ci również zapewne uznali, że poczekają na lepsze czasy i sprzedadzą, gdy wróci hossa. Zauważalne jest spore zainteresowanie ofertami domów z tańszego segmentu, jednak niektórzy kupujący poruszają się już po rynku prawie 2 lata. Czekają na... lepsze czasy.

 

 

Vademecum inwestora: Zajrzyj i sprawdź jak inwestuje się w nieruchomości - więcej na stronie www.remax-profit.pl

 

 

Tendecje


Analiza rynku podażowego lokali mieszkalnych.
Mysłowice.
Część III.


Brzęczkowice

Zebrana pula ofert z dzielnicy Brzęczkowice wydaje się najlepiej i najdokładniej pokrywać się z linią trendu. Wyliczony dla tej dzielnicy wskaźnik mediany jest bliski wartości średniej. Niska wartość odchylenia standardowego wskazuje wysokie skupienie badanych prób wokół średniej. To dzielnica, która ma oba te wskaźniki na najniższym lub jednym z najniższych poziomie spośród wszystkich. Może to oznaczać bardzo zbliżony standard wszystkich ofert do siebie na tyle, że w niewielkim stopniu, w ocenie właścicieli, lokale różnią się od siebie. Wygląda na to, że w jednorodnym lub bardzo podobnym stopniu właścicielom udaje się ustalić cenę zbliżoną do średniej. Nieliczny wyjątek, jak oferta mieszkania 54 m kw. w cenie 250000 zł (4630 zł/m2) jest objaśniana przez właściciela nadzwyczajnie nowoczesną aranżacją i wyposażeniem. Czas pokaże czy wyjaśnienie to zostanie zaakceptowane i oferta spotka się z pozytywną reakcją odbiorców.

Źródło: opracowanie własne

 

Właściciele nieruchomości oferujący mieszkania w Brzęczkowicach bardzo zgodnie oceniają wartość swoich nieruchomości. Odstępstwa od linii trendu, średniej są stosunkowo niewielkie.

 

 


Brzezinka


Źródło: opracowanie własne

 

Właściciele nieruchomości mieszkalnych z Brzezinki, pomimo niewielkiej liczności ocenianej grupy, wyceniają swoje nieruchomości średnio na poziomie ok. 3000 zł/m2. Wyjątkiem, który powoduje zamieszanie w obrazie jest oferta mieszkania o powierzchni 100 metrów kwadratowych, której niska cena mocno zniekształca wyniki całości.

 


Bończyk

 

Dla osiedla Bończyk liczba poddawanych badaniu ofert lokali mieszkalnych jest niska – tylko 7 ofert. Trudno w takiej sytuacji przeprowadzać badanie syntetyczne. Pozostawię wykresy bez istotnych komentarzy. Pobieżny obraz jest zbliżony do ogólnego obrazu miasta. Wysokość ceny ofertowej proporcjonalna do oferowanej powierzchni. Średnia cena za metr kwadratowy na poziomie 3150 zł, 130 zł powyżej średniej miasta.

Źródło: opracowanie własne

 


Dzielnica Ćmok

 

10 ofert z dzielnicy Ćmok pozwala je zbadać i stwierdzić, że obrane przez właścicieli ceny ofertowe są podobnie, jak w przypadku Brzęczkowic bardzo zbliżone do średniej. Odchylenie standardowe od ceny ofertowej to 27400. Dla porównania w przypadku Brzęczkowic to 23800. To najniższe wartości w całym badaniu. Natomiast średnia cena za metr kwadratowy oferowanego mieszkania jest mocno zbliżona do średniej. Odchylenie standardowe ceny za metr kw. ma najniższą wartość w całym badaniu – 227. Średnia cena ofertowa za metr kw. to 3430 wobec mediany na poziomie 3388 oznacza wysoki wskaźnik skupienia wszystkich decyzji właścicieli wokół średniej. Być może ma na to wpływ niewielka liczba poddanych badaniu ofert. Zaobserwowana średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania jest na poziomie 3430 zł to najwyższa wartość pośród zaobserwowanych we wszystkich dzielnicach i obszarach wydzielonych.

 

 


Janów Miejski

Oferowane ceny mieszkań z Janowa Miejskiego o powierzchniach od 30 do 100 metrów kwadratowych tworzą niemal prostą linię trendu. Oznacza to, że przyrost ceny ofertowej jest wprost proporcjonalny do metrażu mieszkania w całym wspomnianym zakresie metrażu. Natomiast zaobserwowana średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania jest na poziomie 3207 zł. To jedna z najwyższych średnich cen za metr pośród zaobserwowanych we wszystkich dzielnicach i obszarach wydzielonych.



Wesoła

Wesoła to dzielnica powołana do życia w wyniku rosnącego zapotrzebowania na pracowników ze strony działalności przemysłu wydobywczego charakteryzuje się największą różnorodnością i niespójnością w porównaniu z pozostałymi. Linia trendu ceny ofertowej w zależności od oferowanej powierzchni mieszkania nie jest linią prostą. Ceny mniejszych mieszkań (30-40 m2) są niewiele niższe niż mieszkań 50-60 metrowych. Po przeliczeniu na cenę za metr kwadratowy zjawisko uwidacznia się jeszcze mocniej. Wyższy poziom przy mieszkaniach 30-40 m2, niższy przy metrażu 50-60 m2 i znowu wyższy dla 70-80 m2.


Wielka Skotnica

Kształtowanie się odpowiednich wykresów ofert z rejonu Wielkiej Skotnicy nie odbiega od wykresów z całego miasta. Zachowana jest proporcjonalność przyrostu ceny przy wzroście metrażu mieszkania. Linia trendu tworzy linię prostą. Poziom średniej ceny za metr jest również wyrównany dla każdej powierzchni, lecz poziom ten jest średnio wyższy niż dla całego miasta, gdyż wynosi 3289 zł. W tej dzielnicy występują też mieszkania większe 68 i 75 m2.


Badanie wpływu usytuowania mieszkania
na poszczególnych piętrach na cenę ofertową

Kształtowanie się średniej ceny ofertowej w zależności od kondygnacji, na której się ona znajduje wygląda następująco. Najwyższe średnie ceny ofertowe dotyczą pięter 1 i 8. Znacząco niskie średnie ceny ofertowe odnotowałem na piętrze 5. Przy racjonalnej ocenie należy uwzględnić niską liczebność ofert w zakresie pięter 5-11, która może mieć wpływ na ocenę ogólną. Zatem w przedziałach od parteru do piętra 4 włącznie najniższa średnia cena jest na piętrach 3 i 4. Średnia cena za metr kwadratowy jest najwyższa na parterze i piętrze 8. Niska na piętrze 2. A zdecydowanie odstaje w dół na piętrze 11.

 

Na całość zapraszam na stronę RE/MAX Profit - kliknij!

 


:: DOM OTWARTY ::

Dom Otwarty daje Ci szereg dodatkowych możliwości:
obejrzysz lokal i poprosisz o szczegółowe objaśnienia
porozmawiasz o możliwościach sfinansowania
napijesz się kawy, herbaty i zdobędziesz pożyteczną wiedzę
zaproponujesz swoją cenę
:: Przyjdź, zobacz i oceń czy warto! ::

DOM OTWARTY to instytucja w rozbudowanym systemie sprzedaży RE/MAX, która wychodzi na przeciw zapotrzebowaniu naszych klientów na informację o nieruchomościach i lokalnym rynku. Naszym klientom daje szansę bezpośredniego obejrzenia oferty, dotknięcia jej, wręcz zasmakowania. Daje możliwość zdobycia orientacji: co można nabyć za posiadane pieniądze. Zdobyte informacje o relacji cena do standard oferty klient będzie mógł porównać ze swoimi oczekiwaniami oraz istniejącymi ofertami na rynku.

Jak to przebiega? W przyjemnej atmosferze - przy kawie, czy herbacie - można dokładnie zapoznać się z nieruchomością, poznać wyposażenie, jakość zastosowanych materiałów i wykończenia. Uczestnik wydarzenia otrzyma wyczerpujące wyjaśnienia dotyczące kwestii prawnych, uzyska orientacyjne warunki sfinansowania zakupu, a nawet szansę zaproponowania własnej ceny. Rynek nieruchomości to skomplikowana sfera gospodarki. Poruszanie się po niej wymaga coraz większego doświadczenia.

Zachęcam do korzystania z tej niepowtarzalnej możliwości. Informacje o aktualnych terminach Domów Otwartych zawsze na stronach agentów i ich ofert.

   

   


Tendecje


Jak to się robi na świecie?

Współpraca się opłaca!

Kooperacja w systemie RE/MAX :: Współpraca przy promocji i sprzedaży to model rozwiniętych rynków nieruchomości.

Naczelną zasadą rozwiniętych rynków obrotu nieruchomościami jest wysoko zaawansowana kooperacja. Zobacz i sprawdź jak korzystna jest uczciwa współpraca na rynku nieruchomości oparta na jasnych i rzetelnie postawionych fundamentach. Przyjrzyj się jakie przynosi korzyści klientom, którzy zdecydują się współpracować z najnowoczesniejszym systemem promocji i sprzedaży na świecie. Wystarczy jeden podpis, a dla klienta może pracować nie jeden, ale dziesiątki i setki podmiotów z rynku obrotu nieruchomościami.

RE/MAX TV

Co sprzedaje nieruchomości? Najlepszy z możliwych marketing systemu RE/MAX powodujący zauważalność oferty! Rzetelna, dobrze podana informacja, Nieruchomość dokładnie i przystępnie zaprezentowana wraz z lokalizacją. A wszystko po to, aby klientowi ułatwić życie i zaprosić do rozmowy. W komfortowych warunkach poszukujący kupiec podejmuje decyzję wstępną. Może ją podjąć nawet w domowym zaciszu oglądając oferty w telewizorze, na komputerze lub smartfonie. Wizyta na miejscu to niemal 80% przekonania do zakupu. Oto kanał wideo - kliknij!

 

1600 zł /miesiąc. Mysłowice Brzęczkowice. Przestronne i widne mieszkanie o powierzchni 70,00 m2 w najbardziej prestiżowej z dzielnic Mysłowic. Okolica cicha, spokojna i zielona. Laski, polany na wyciągnięcie ręki. Szkoła - 30m. Przedszkole 10m. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki z oddzielnym wc, przedpokoju. Częściowo umeblowane. Do mieszkania przynależy dobrze oświetlony balkon oraz spora piwnica. Do zamieszkania od ręki. Zastanawiasz się? Zadzwoń: 607 77 6363.
http://remax-polska.pl/800041006-389.

1600 zł /miesiąc. Mysłowice Wesoła. Przytulne i słoneczne mieszkanie 63,70m2 (62,50m2 mieszkanie + 1,2m2 schowek piwniczny) w Mysłowicach Wesoła. Mieszkanie usytuowane w bloku o niskiej zabudowie na 3 piętrze. Elegancko i czysto utrzymane klatki schodowe z domofonem. Na wyposażeniu kuchnia w zabudowie, wersalka, WC i łazienka z pełnym wyposażeniem. Na mieszkanie składają się 3 pokoje, kuchnia, łazienka z osobnym WC i przedpokój oraz spory balkon. Zadzwoń: 607 77 6363. http://remax-polska.pl/800041006-388.

900 zł /miesiąc. Mysłowice Piasek. Komfortowe, bardzo przytulne i słoneczne mieszkanie o łącznej powierzchni 40,60m2 (36,90m2-powierzchnia użytkowa + 3,70m2-piwnica) w centrum Mysłowic, a jednocześnie w cichej, spokojnej i zielonej okolicy. Mieszkanie położone jest na 4 piętrze pięciokondygnacyjnego bloku (klatki są ogrzewane), a z okien rozpościera się piękny widok na park z muszlą koncertową i słychać cudowny śpiew ptaków. Mieszkanie położone jest na 4 piętrze pięciokondygnacyjnego bloku (klatki są ogrzewane), a z okien rozpościera się piękny widok na park z muszlą koncertową i słychać cudowny śpiew ptaków. Mieszkanie bardzo ciepłe, środkowe. Zadzwoń: 607 77 6363.
http://remax-polska.pl/800041006-368.

 

95 metrowy lokal handlowo usługowy w interesującym punkcie handlowym Mysłowic. Wielka Skotnica 13 vis a vis sklepów, banków i szkoły. Atrakcyjne miejsce. Kilkadziesiąt bloków mieszkalnych w koło. Kaufland 700m, Biedronka 400m. W lokalu niemal 45 m2 przestrzeni handlowej/usługowej. Dodatkowe 50 m2 sporej przestrzeni zaplecza wraz z komorą chłodniczą, piwniczką, salonik managera sklepu, toaleta, wejście od zaplecza. Wystarczy tylko telefon. 607 776363. Szczegóły oferty :: http://remax-polska.pl/800041006-379 ::

Do wynajęcia uzbrojona działka budowlana o powierzchni 900 m2 położona w Rajsku pod Oświęcimiem przy drodze wojewódzkiej 933. Działka ma kształt bliski kwadratu, ogrodzona, z bramą wjazdową. Wjazd na działkę bezpośrednio z głównej drogi. Możliwość prowadzenia wszelakiej działalności. Miejsce idealnie nadające się na komis samochodowy, skład budowlany lub hurtownie kamienia ozdobnego. Długoletnia dzierżawa, nawet 15-sto letnia. Wystarczy jeden telefon. 607 776363. Szczegóły oferty :: http://remax-polska.pl/800041006-375 :: Cena :: 1 400 zł

Nieruchomość inwestycyjna położona w Miejscu Obsługi Podróżnych MOP w miejscowości Lędziny przy trasie S1 Warszawa-Cieszyn (Wschodnia obwodnica GOP) przy pasie kierunek na Tychy-Bielsko-Cieszyn w odleglości ok. 12 km od Tychów i 42 od Siewierza oraz 9 km od zjazdu z Autostrady A4. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Stacja Paliw ORLEN, natomiast w okolicy nieruchomości znajduje się centrum logistyczno-magazynowe: PANATTONI Park Mysłowice. Wystarczy tylko telefon. 607 776363. Szczegóły oferty :: http://remax-polska.pl/800041006-379 :: Cena :: atrakcyjna

Mysłowice Janów Miejski. Dom o powierzchni 330 m2 na 3 kondygnacjach. Rozkład pomieszczeń daje sporą swobodę w ich aranżacji. Dom w budowie. Aktualnie stan surowy zamknięty! Woda, prąd, gaz w granicach działki. W projekcie ujęty jako jednorodzinny. Działka w kształcie rombu. Wymiary zewn. działki to ok. : 24,00 x 24,50. Możliwość dokupienia dodatkowych ok. 750 m2 działki sąsiedniej.
Obszerny, wolno stojący dom ulokowany na całkowicie ogrodzonej działce w spokojnej części Mysłowic. Blisko centrum handlowe miasta, przedszkole, szkoła i hipermarket Tesco oraz wyjazd na A4, a przez ten węzeł w pozostałych kierunkach: Katowice, Sosnowiec, Jaworzno. Zadzwoń: 607 77 6363. http://remax-polska.pl/800041006-390. Cena :: 790 000

HIT! Mysłowice Kosztowy. Dom wolno stojący 118m2 z 1937 roku na działce 2517 m2 do remontu. Położony w obszarze bez szkód górniczych. Stan ścian bardzo dobry - bez ankrowania. Komin bez widocznych uszkodzeń. Dach kryty papą - bez widocznych uszkodzeń. Przygotowany pod centralne ogrzewanie. Piwnica wys. 180 cm i strych użytkowy. Stan techniczny domu pozwala na zamieszkanie. Remont można realizować równolegle. W cenie komplet wyposażenia i sprzętu. Dom postawiony na planie 10x9m. W środku klatka schodowa, zatem może być domem dwurodzinnym. Media: woda i prąd, kanalizacja miejska, dodatkowo gaz doprowadzony do budynku. Zadzwoń: 607 77 6363. http://remax-polska.pl/800041006-392. Cena :: 320 000

Mysłowice Morgi. Luksusowy i elegancki dom ze znakomitym dojazdem i prześlicznym ogrodem. Zdecydowanie miłe sąsiedztwo. Ekonomiczny i ergonomiczny projekt. Dom przestronny i ciepły (niski koszt ogrzewania). Wysoki standard wykończenia. Ściany: glazura, gładź gipsowa; Podłogi: ogrzewana terakota i ciepłe panele; Schody - murowane, trwałe; Okna nowe, PCV; Drzwi zewnętrzne: antywłamaniowe. Ogrzewanie podłogowe: cały parter, na piętrze: łazienka. Garaż i pomieszczenie gospodarcze w bryle budynku. Brama wjazdowa i garażowa sterowane pilotem. Media: woda, kanalizacja, prąd, gaz, instalacja telefoniczna i internet. Dom wraz z ogrodem i kompletnym wyposażeniem jest
gotowy do zamieszkania. Zadzwoń: 607 77 6363. http://remax-polska.pl/800041006-391. Cena :: 1 190 000

Mysłowice Kosztowy. Nadzwyczajny, obszerny, 3-kondygnacyjny dom w znakomitej lokalizacji w Mysłowicach Kosztowach. Powierzchnia całkowita domu to ponad 500 m2 wraz z zagospodarowanym ogrodem ulokowanym na działce 2065 m2. Wszędzie blisko. Dogodny wyjazd na trasy szybkiego ruchu. Położony w osiedlu
domów jednorodzinnych. Lokalizacja wysoko oceniana przez mieszkańców miasta, z bliskimi zjazdami na trasę S1, a z niej na A4. Działka zagospodarowana z wyczuciem i gustem, oczko wodne, stoły i ławeczki. Dom wraz z ogrodem jest
gotowy do zamieszkania. Zadzwoń: 607 77 6363. http://remax-polska.pl/800041006-367. Cena :: 1 599 000

Luksusowy dom całoroczny z wszystkimi wygodami. Ujsoły. Dolina Danielki. Wybudowany bez kompromisów. Komfortowy, nowocześnie wyposażony, całoroczny dom wraz z ogrodem niemal botanicznym. Wymarzona górska rezydencja z wszelkimi wygodami i dogodnościami dostępnymi nawet w tak wspaniałym miejscu, z czystym i świeżym powiewem "halnego" gratis. Ogród zaprojektowany i urządzony przez architekta. Dom i ogród ukierunkowany pod kątem aktywnego wypoczynku o każdej porze dnia i roku. Altany, ogniska, stawy z rybami, kamienny kominek w altanie wraz z instalacją antenową TV satelitarnej. Oaza ciszy i spokoju zatopiona w beskidzkim krajobrazie. Obiekt jest oferowany z pełnym wyposażeniem stałym i ruchomym. http://www.remax-polska.pl/Dom-wolno-stojacy-Na-sprzedaz-Ujsoly-Slaskie_800041006-347. Wideo prezentacja: http://www.youtube.com/watch?v=OXegmcM5Epo&feature=plcp, Cena :: 650 000

Mysłowice Brzęczkowice. Przestronne i widne mieszkanie o powierzchni 70,00 m2 w najbardziej prestiżowej z dzielnic Mysłowic w super cenie na m2 - 2700 zł. Okolica cicha, spokojna i zielona. Laski, polany na wyciągnięcie ręki. Szkoła - 30m. Przedszkole 10m. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki z oddzielnym wc, przedpokoju. Częściowo umeblowane. Do mieszkania przynależy dobrze oświetlony balkon oraz spora piwnica. Nadzwyczaj przyjazne położenie: przychodnia 10m, szkoła 300 m, przedszkole 300m, sklep Carrefour 20m, Biedronka 300m, poczta 500m, przystanki autobusowe 150m. Do zamieszkania od ręki. Zastanawiasz się? Zadzwoń: 607 77 6363.
http://remax-polska.pl/800041006-389. Cena :: 189 000 zł

Mysłowice Wesoła. Przytulne i słoneczne mieszkanie 63,70m2 (62,50m2 mieszkanie + 1,2m2 schowek piwniczny) w Mysłowicach Wesoła. Mieszkanie usytuowane w bloku o niskiej zabudowie na 3 piętrze. Elegancko i czysto utrzymane klatki schodowe z domofonem. Na wyposażeniu kuchnia w zabudowie, wersalka, WC i łazienka z pełnym wyposażeniem. Na mieszkanie składają się 3 pokoje, kuchnia, łazienka z osobnym WC i przedpokój oraz spory balkon. Nadzwyczaj przyjazne położenie: przychodnia 10m, szkoła 300 m, przedszkole 300m, sklep Carrefour 20m, Biedronka 300m, poczta 500m, przystanki autobusowe 150m. Zadzwoń: 607 77 6363. http://remax-polska.pl/800041006-388. Cena :: 169 000 zł

Brzeszcze. Działka budowlana o pow. 4001 m2 (26x152) w miejscowości Jawiszowice-Brzeszcze w interesującej lokalizacji.
Działka w kształcie prostokąta położona w odosobnionym miejscu w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej. Dojazd do działki drogą asfaltową. Blisko do stacji PKP. Teren w pobliżu koryta Wisły - na wzniesieniu - obszar ten nie jest zalewowy - wysoka skarpa. Grunt znakomicie nadaje się pod budowę domu jednorodzinnego wraz ze sporą przestrzenią rekreacyjno-parkowo-ogrodową. Częściowo zalesiona egzotycznym drzewo i krzewostanem. Pełen zestaw mediów. http://remax-polska.pl/800041006-377. Cena :: 140 000 zł

Oświęcim-Brzezinka. Atrakcyjna działka budowlana o pow. 4019 m2 w Brzezince. Położona w cichym, spokojnym miejscu w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej. Dojazd do działki drogą asfaltową. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego działka, jako jedna z nielicznych działek w miejscowości Brzezinka, dopuszcza zabudowę mieszkalno-usługową. Działka idealnie nadaje się pod działalność usługową związaną z obsługą ruchu turystycznego lub budowę domu jednorodzinnego.
Media: prąd, woda, gaz w pobliżu. http://remax-polska.pl/800041006-376. Cena :: 288 000 zł

Temat dnia

W Europie przewidują recesję na najbliższą dekadę... czy oni poszaleli?
http://www.pb.pl/3089274,68349,pokonanie-kryzysu-moze-zajac-dekade

Zmiana koniunktury czy pobożne życzenia?
http://nieruchomosci.pb.pl/3066470,7291,koniec-wiary-w-spadek-cen-mieszkan

Przymierzasz się do zakupu domu w budowie? Przeczytaj!
http://www.nieruchomosci.egospodarka.pl/93246,Przeniesienie-pozwolenia-na-budowe,1,81,1.html

Polemiki

MdM Dobrze to czy źle?
http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/mieszkanie-dla-mlodych-grozi-banka-cenowa,1918062,4206

"Mieszkania dla Młodych" - przegląd projektu
http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/mieszkania-dla-mlodych-analiza-przypadku,1917522,4206

Praktyczny poradnik użytkowania telefonu komórkowego w firmie
http://biznes.interia.pl/firma/news/zakup-i-uzytkowanie-telefonu-komorkowego-w-firmie,1911208,1852

Co się liczy do padatku? Zakup działki czy oddanie domu do użytku?
http://www.podatki.egospodarka.pl/92283,Sprzedaz-domu-bez-podatku-gdy-5-lat-od-zakupu-dzialki,1,70,1.html

Wciąż wysokie obroty w sferze finansowej rynku nieruchomości
http://banki.wp.pl/kat,9231,title,BIK-w-2012-r-udzielono-217-tys-kredytow-mieszkaniowych,wid,15446858,wiadomosc.html?ticaid=11074c&_ticrsn=3

Kupiłeś i sprzedajesz działkę? Sprawdź czy nie zostałeś przedsiębiorcą!
http://prawo-nieruchomosci.krn.pl/Sprzedaz-dzialki-a-podatek-VAT--5_2_539.html?src=box

Firma przesyłowa korzysta z Twojej działki? Sprawdź czy możesz zyskać.
http://artykuly.krn.pl/Sluzebnosc-przesylu-odszkodowania-i-wynagrodzenia-2_0_1703.html?tab_ap=p&src=box

Liczba ofert na rynku nieruchomości: stan na dzień 15.05.2013

 
Mysłowice
Katowice
Sosnowiec
Będzin
Dąbrowa Górnicza
Jaworzno
Mieszkań na sprzedaż
639
7373
5324
1854
3052
397
Mieszkań do wynajęcia
46
3600
922
92
194
25
Domów na sprzedaż
391
2083
932
583
983
207
Domów do wynajęcia
12
217
189
31
71
6
Działek na sprzedaż
480
1317
668
323
1142
349
Lokali komerc. do wynajęcia
265
6781
1641
447
744
154
Lokali komerc. na sprzedaż
228
1221
545
152
371
98


Kontakt: 607 776363 ; witold.okas@remax-polska.pl



 

stat4u